تفاوت قطعات اصلی و غیر اصلی تویوتا

استفاده از قطعات اصلی در بالا بردن عمر مفید خودرو و کاهش میزان استهلاک در مقایسه با قطعات غیر اصلی بسیار متمایز می باشد که متاسفانه به تعداد زیاد، در جعبه های متفرقه و قیمت پایین ارائه می گردد. از مهمترین فاکتورهای قطعات اصلی سیستم کنترل کیفیت تولید قطعات توسط کمپانی تویوتا می باشد.

تفاوت قطعات اصلی و غیر اصلی تویوتا
تفاوت قطعات اصلی و غیر اصلی تویوتا، چرا قطعات اصلی؟

قطعات تقلبی ممکن است یکسان به نظر برسند ، اما به دلیل مواد بی کیفیت، نمی توانند عملکرد مورد انتظار را برآورده کنند. از آنجا که تویوتا به ایمنی و بهترین عملکرد خودرو متعهد است، توصیه می کنیم از قطعات اصلی تویوتا در نمایندگی تویوتا استفاده کنید. استانداردهای با کیفیت بالا با تحقیق و آزمایش گسترده تضمین می شوند.

   

خطرات ایمنی برای مصرف کنندگان

  • قطعات جعلی از مواد با کیفیت بالا ساخته نمی شوند و تحت همان کنترل های دقیق کیفیت محصولات اصلی تویوتا نیستند ، بنابراین منجر به خطرات سلامتی برای راننده و سرنشینان می شود.
  • قطعات غیر اصلی با سرعت بیشتری فرسوده می شوند و می توانند باعث خرابی یا تصادف خودرو شوند.

ریسک مالی برای مصرف کنندگان

  • قطعات جعلی که برای عملکرد صحیح خودرو ضروری است (دیسک های کلاچ ، لنت ترمز ، فیلتر روغن) می تواند به خودرو آسیب برساند و باعث تعمیرات پرهزینه شود.
  • استفاده از قطعات جعلی می تواند باعث از بین رفتن پوشش ارائه شده توسط گارانتی سازنده وسیله نقلیه شما شود.

 

استانداردهای کیفیت تویوتا
تمام محصولات اصلی تویوتا نتیجه تحقیقات گسترده و روشهای دقیق آزمایش است. هر محصول برای اطمینان از مطابقت با استانداردهای دقیق تویوتا در زمینه کیفیت بالا ، قابلیت اطمینان و عملکرد ، تحت بررسی دقیق قرار می گیرد. فقط محصولاتی که این ارزیابی های دقیق را انجام می دهند به مشتری ما منتقل می شوند ، در نتیجه به اطمینان از ایمنی و طول عمر خودرو شما کمک می کنند.

بهترین راه برای نگه داشتن تویوتا در بالاترین سطح عملکرد و اطمینان از ایمنی شما همیشه انتخاب نمایندگی های تویوتا برای تعمیر و نگهداری و قطعات اصلی تویوتا است.

     

در زیر به بررسی برخی قطعات اصلی و غیر اصلی می پردازیم:

  

فیلتر روغن

قطعه اصلی
فیلتر روغن تویوتا اصل با مواد با کیفیت بالا ساخته شده و دقیق آزمایش می شود.
مواد فیلتر مساحت بیشتری دارد و توسط اجزای طراحی شده و ساخته شده برای کار در محل نگه داشته می شود
کیفیت و ساخت مواد پوشش و حلقه "o" کاملاً آزمایش شده تا اطمینان حاصل شود که هرگز نشت نمی کنند.
قسمت تقلبی
معمولاً هیچ دریچه بای پس وجود ندارد بنابراین هنگام مسدود شدن ، موتور اصلاً روغن نمی گیرد و منجر به تشنج و تعمیر گران می شود.
یک فیلتر روغن تقلبی حاوی کاغذ صافی با کیفیت پایین است که احتمال مسدود شدن آن وجود دارد و در نتیجه تمیز نشدن صحیح روغن انجام می شود.
حلقه "o" ممکن است از مواد ارزان تری ساخته شود که باعث نشت روغن در موتور و (احتمال آتش سوزی) بسیار بیشتر می شود.
آزمایشات نشان می دهد که در مقایسه با فیلترهای روغن اصلی تویوتا ، فیلترهای روغن تقلبی در نیمی از زمان مسدود شده و بیشتر به تعویض نیاز دارند.

    

لنت ترمز

لنت ترمز اصل
لنت های ترمز شاید مهمترین قسمتهایی باشند که بر ایمنی خودرو شما تأثیر می گذارند ، به همین دلیل تویوتا مرتباً روی آنها آزمایش می کند.

ثابت شده است که از مواد با کیفیت بالا با کمترین اصطکاک و در بالاترین استاندارد عمل می کنند.

مطالعات ما ثابت می کند که فواصل متناوب توقف با لنت های ترمز تویوتا اصل 30٪ کوتاه تر از آنهایی است که با نسخه های تقلبی بدست می آید.

لنت ترمز تقلبی
لنت های تقلبی به طور کلی از مواد کاملاً آشکار ساخته می شوند که نیروی ترمز ناکافی برای رسیدن به سطح اصلی عملکرد را ایجاد می کنند. مواد اصطکاک می تواند از صفحه فلزی جدا شود و منجر به خرابی ترمز و برخورد احتمالی جاده شود. این مواد اغلب به اندازه لنت های ترمز اصلی تویوتا مقاوم نیستند ، و باعث احتراق آنها می شود.

از دیگر مشکلات می توان به سایش زودرس ، عمر کمتر و ایجاد شیار در دیسک ترمز اشاره کرد که باعث لرزش ، سایش سریع و نیاز مکرر به تعویض می شود.

   

فیلتر هوا

فیلتر هوای اصلی تویوتا
فیلتر هوای اصلی تویوتا دارای سه لایه ماده فیلتر است که عمر کاری آن را افزایش داده و عملکرد موتور شما را به حداکثر می رساند. ابعاد آن دقیق است ، بدون شکافی که ممکن است باعث آسیب رساندن ذرات به موتور شود.

فیلتر هوای تقلبی
در نهایت ، همه فیلترها متراکم شده و نیاز به تعویض دارند ، اما فیلترهای تقلبی فقط حاوی یک لایه از مواد فیلتر هستند ، بنابراین در مقایسه با فیلتر هوای اصلی تویوتا ، در نیمی از زمان مسدود شوید.

طبق آزمایشات ما ، فیلترهای هوای تقلبی گرد و غبار بسیار کمتری نسبت به فیلترهای اصلی هوا دارند. این بدان معنی است که آنها تا 10 برابر ذرات گرد و غبار بیشتری به موتور وارد می کنند.

    

چرا قطعات اصلی تویوتا را خریداری کنید؟

  

قطعه اصلی با کیفیت بالا و استاندارد های تویوتاست و حودروی شما را حفظ و باعث افت عملکرد خودرو نمی شود. قطعه اصلی باعث ضعف در عملکرد خود نمی شود و استانداردها تویوتا را حفظ می کند ارزش فروش مجدد خودرو به دلیل استفاده از فقط قطعات اصلی تویوتا 

  

در هر آزمون ، هیچ رقابتی وجود ندارد. عملکرد خودرو شما با آرامش خاطر ادامه می یابد در صورتی که هنگام تعمیر، قطعات اصلی تویوتا را از نمایندگی تویوتا بخواهید.

                

جهت استعلام و یا خرید قطعات اصلی تویوتا، با ما در ارتباط باشید:

کاتالوگ آنلاین قطعات: parts.toyotairan.com

فروشگاه آنلاین : shop.toyotairan.com

تماس با کارشناسان: 09151191919 - 05131233