جیمز می خودروی محبوبش را برای خرید یک مدل هیجان‌انگیزتر می‌فروشد

جیمز می تویوتا میرای خودش را اینطور توصیف می‌کند: «به نظرم این بهترین خودروی منه.» اما حالا می این سدان سلول سوختی را به دو دلیل به فروش گذاشته است.

جیمز می خودروی محبوبش را برای خرید یک مدل هیجان‌انگیزتر می‌فروشد
تویوتا میرای

 دلیل اول تعداد محدود ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی در بریتانیا است. تنها ۱۱ ایستگاه سوخت هیدروژنی در سراسر انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی به مشتریان خدمت‌رسانی می‌کنند.

همچنین قیمت سوخت هیدروژنی خیلی زیاد است. قیمت فراوان‌ترین ماده شیمیایی در جهان که به جای لیتر یا گالن با واحد کیلوگرم اندازه‌گیری می‌شود، ۱۰ تا ۱۵ پوند به ازای هر کیلوگرم است.

دلیل دوم این روزنامه‌نگار بریتانیایی برای فروش میرای خودش این است که قصد دارد آن را با مدلی هیجان‌انگیزتر جایگزین کند. جیمز نمی‌گوید که چه خودرویی قرار است جایگزین این سدان سازگار با محیط زیست شود، اما در ابتدای کلیپی که منتشر کرده اشاره کوتاهی به آن می‌کند.

او می‌گوید: «من این خودرو را برای مدت زیادی داشته‌ام و به نظرم خودروها هم مثل لباس‌های مد روز هستند. باید آن‌ها را پس از مدتی عوض کرد.» از نظر ما فورد موستانگ Mach-E مدل هیجان‌انگیز و مد روز است، اما نمی‌توان جیمز می را پشت آن تصور کرد، چون مدام از اینکه Mach-E یک موستانگ واقعی نیست گلایه خواهد کرد.

میرای به عنوان یک خودروی برقی که بسیاری از مشکلات خودروهای برقی را ندارد، به جای چند ساعت شارژ یک باتری لیتیوم یونی، برای سوخت‌گیری فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد. البته این سدان چهار-درب ژاپنی محدودیت‌های خاصی هم دارد، که مهم‌ترین آن‌ها قیمتش است. در سال ۲۰۱۹ وقتی این نسخه از میرای عرضه شد، با قیمت ۹۱،۳۴۵ دلار به فروش می‌رسید. این قیمت خیلی زیادی برای یک تویوتا است، اما دلیل اصلی آن استفاده از سوخت جایگزین بود.

نسل دوم میرای که سال گذشته مجددا طراحی شد، تابستان امسال وارد بریتانیا خواهد شد. مدل ۲۰۲۱ که از مدل قبلی طول بیشتری دارد، محدوده مسافت ۶۴۷ کیلومتری را ارائه می‌دهد.

منبع:

خودروبانک