سیستم پیشگیری از تصادف به همراه تشخیص عابر پیاده

این سیستم با اسکن جاده در شرایط خاص، سوژه هایی مانند خودرو و یا عابر پیاده را تشخیص داده و با کمک رادار امواج کوتاه و دوربین جلو شی را تشخیص داده و به صورت صوتی و یا تصویری به راننده هشدار خواهد داد. در صورت عدم دریافت هرگونه اقدام از سوی راننده، سیستم به صورت اتوماتیک اقام به ترمزگیری و توقف می نماید.

سیستم پیشگیری از تصادف به همراه تشخیص عابر پیاده
سیستم پیشگیری از تصادف به همراه تشخیص عابر پیاده

این سیستم برای تشخیص عابران پیاده از سنسورهایی در جلوی خودرو استفاده می‌کند و توانایی تشخیص حرکت کردن عابر پیاده و انسان از جلوی خودرو را دارند. در برخی خودروها برای تکمیل کردن سنسورها از دوربین‌هایی نیز در خودرو استفاده می‌شود. این دوربین که در بالای شیشه جلو نصب می‌شود، می‌تواند به خوبی حرکت کردن شخصی در جلوی خودرو را تشخیص دهد.

رادار تشخیص عابر پیاده در خودروهای مجهز به سیستم ترمز اضطراری خودکار می‌تواند به این سامانه متصل شود و در صورت تشخیص خطر برخورد ترمزها را هم فعال کند. لازم به ذکر است که سیستم تشخیص عابر پیاده در سرعت پایین کارایی بسیار بالاتری از سرعت‌های بالا دارد.

باید توجه داشته باشید که این سیستم یک سیستم ایمنی با ضریب موفقیت صد درصد نیست.

در نتیجه این سیستم همیشه نمی‌تواند جلوی خطر را بگیرد. بنابراین هیچ چیز بهتر از یک راننده هوشیار با حواس جمع نیست.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php71/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20160303/sqlsrv.so' - /usr/local/php71/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20160303/sqlsrv.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: