کروزکنترل هوشمند به همراه رادار کنترل سرعت خودرو

این تکنولوژی با استفاده از رادار و دوربین هوشمند جلو ، سرعت خودرو و فاصله با خودروی مقابل را آنالیز کرده و سرعت و فاصله خودروی شما را با خودروی مقابل تطبیق می دهد و حتی در صورت نیاز و شرایط اضطراری، اقدام به ترمزگیری و توقف می نماید. نحوه عملکرد این تکنولوژی به این صورت می باشد که اگر سرعت خودروی روبروی شما کم شود، این سیستم جهت پیشگیری از تصادف احتمالی، سرعت خودروی شما را نیز به صورت اتوماتیک کم خواهد نمود و در صورت بیشتر شدن سرعت خودروی مقابل، سرعت خودروی شما نیز به حالت قبلی باز خواهد گشت.

کروزکنترل هوشمند به همراه رادار کنترل سرعت خودرو
کروزکنترل هوشمند به همراه رادار کنترل سرعت خودرو

نسل جدید کروز کنترل با نام کروز کنترل هوشمند (Adaptive Cruise Control) علاوه بر کنترل سرعت بر اساس آنچه که راننده تنظیم کرده ، قابلیت تشخیص فاصله با خودروی پیش رو را نیز دارد . این سیستم مجهز به حسگرهای رادار می ‌باشد و سرعت خودرو را با توجه به فاصله تا خودروی جلویی تنظیم می‌کند . درصورتی که فاصله تا خودروی جلویی از حد مجاز کمتر شود ، سرعت خودرو به صورت هوشمند کاهش می ‌یابد و با ماشین مقابل همگام می شود.  برای استفاده از این سیستم ،ابتدا راننده سرعت را تعیین می‌کند سپس سیستم کروز کنترل به کمک یونیت رادار کوچکی که در زیر جلو پنجره پشت سپر قرار می‌گیرد ، فاصله تا موانع جاده از جمله خودرو های در حال حرکت را بررسی می نماید . اگر فاصله تا خودروی جلویی از حد مجاز کمتر شود ،سرعت خودرو به‌ صورت خودکار کاهش می‌ یابد و هنگامی که سیستم متوجه شود که دیگر خودرویی مقابل شما نیست ، سیستم کروز کنترل با کنترل دریچه هوا سرعت خودرو را افزایش و به میزانی که توسط راننده تنظیم شده  بازمی‌گرداند .

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php71/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20160303/sqlsrv.so' - /usr/local/php71/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20160303/sqlsrv.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: